O NÁS

Drazí přátelé plemene CHOW-CHOW, pokud čtete tyto stránky, znamená to, že i Vy, tak jako my, se zajímáte o toto skvělé plemeno.

U nás žijí čauové od roku 1990 a to v chovatelské stanici KORIKA a OD KLENOVSKÉ DRÁHY, téměř uprostřed České republiky, nedaleko města Olomouce, v krásném prostředí na úpatí Drahanské vrchoviny ve vesnici Otaslavice.

Naši psi jsou po celá léta našimi nejlepšími kamarády a členy rodiny. Znamená to, že bydlí s námi v našem domě, na dvoře i v zahradě, kam mají neomezený přístup. Tedy žádné kotce, jen svoboda, kterou milují nadevše a my zase je, pro jejich skvělou povahu.

Zakladatelkami našeho chovu byly sestry RILI ZUMAKO a QEYUA ZUMAKO od našeho drahého přítele Jaroslava Rešky z Přerova ( ch.s. ZUMAKO ), který již bohužel není mezi námi, ale kterému děkujeme za spoustu neocenitelných rad a jeho přátelství.Chov se rozšířil o jejich potomky FLIPA a FEISY KORIKA, CORRYHO OF MAULE a URSI ZUMAKO, CASSIS KORIKA, LIČI KORIKA, AZI a CORA OD KLENOVSKÉ DRÁHY a další.

Usilujeme o pevné zdraví každého jedince, bez genetických vad, typ se silnou kostrou a mohutnou hlavou.

Dlouhosrstí a krátkosrstí jedinci jsou u nás zastoupeni ve všech barvách standardu.Štěnátka se nám rodí červená, krémová, skořicová, černá i modrá.

Na těchto stránkách prezentujeme náš chov i poznatky, které jsme za léta soužití s těmito vyjímečnými psy o nich získali. Snad poslouží novým majitelům, nebo mladým chovatelům při výchově, výživě a péči o jejich psí přátele.

Hana Gregorová – ch.s. KORIKA                                                                        Petr Přecechtěl – ch.s. OD KLENOVSKÉ DRÁHY